Continental (Siemens VDO)

Dieselservis Pavel Tesař Plzeň je autorizovaným servisem značky VDO-Continental

Značka VDO jako součást koncernu Continental zahájila své aktivity v oblasti vstřikovacích systémů v roce 2000, kdy vešla ve spolupráci s koncernem PSA. Výsledkem této spolupráce je montáž vstřikovacích systému common rail do motorů 2,0 HDI, 2,0 HDI/TDCI, 1,4 HDI/TDCI a 2,7 HDI/TDCI a nejnověji též 3,6TDCi (Range Rover), 1,6 HDI (PSA) a 1,6TDi (Volkswagen).

Původní značka Siemens VDO již neexistuje, společnost CONTINENTAL používá v aftermarketu značku VDO, čímž vznikl další obr v oboru.

Zcela unikátním výrobkem společnosti Continental je pak systém vstřikování nafty nazvaný P-PD neboli Piezo – Pumpe – Duese (elektronicky ovládané piezo sdružené vstřikovače), které používá např. Škoda Octavia RS (2,0TDi, 125kW, 350Nm).

Společnost Continental je jediná mezi konkurenty v oboru vysokotlakého vstřikování nafty, která nemá žádnou dieselovou historii až do roku 2000, kdy přišla na trh (ještě pod značkou SiemensVDO) rovnou se systémem common rail a rovnou s piezoefektem ovládanými vstřikovači. Na rozdíl od konkurentů dodává společnost Continental pouze systémy s piezoelektricky řízenými vstřikovači.

Nejdůležitější odběratelé vysokotlakých systémů vstřikování nafty:

Ford, Peugeot, Citroen, Mazda, Volvo, Jaguar, Land Rover, Volkswagen, Audi, Škoda, Seat, Suzuki, Sonalica

Nejmodernější výrobky Continentalu:

Piezzoelektricky ovládané vstřikování nafty. Piezo common rail a piezo pumpe duese.

vdo-diesel-repair-service