Common Rail

Common Rail vstřikování se dnes vyskytuje u 95 % dieselových vozidel. Vyznačuje se přesností, vysokou účinností a nejlepšími emisními limity. Všichni výrobci automobilů se snaží, aby tyto systémy byly co nejpřesnější, ale tím jsou i nejchoulostivější. Vstřikování do válců přesáhlo u těchto jednotek již 1800 bar a u piezovstřikovačů až do 2200 bar.

Časté příčiny závad

Záměna paliva (natankování benzínu)
Nekvalitní palivo (nečistoty, vodní kondenzát)
Neodborný nebo žádný periodický servis (výměna palivových filtrů)

Co se stane se systémem?

Je-li palivo nekvalitní, jiné (benzín) nebo jinak kontaminované, systém se začne zadírat. První ohrožený komponent je podávací nízkotlaké čerpadlo. Čerpadlo se znehodnotí a veškerý legovaný materiál putuje po celém systému, vnikne do vysokotlakého čerpadla a pokračuje do vstřikovačů. Vstřikovače se zanesou kovovými částicemi a zbytek jde zpátky přepadovou jednotkou do nádrže. Tento proces se opakuje až do úplného zničení systému. Kovové částice (otěr) je mikroskopický, není vidět pouhým okem a pronikne i kvalitní filtrační jednotkou.
Pozor – jestli Vám někdo na diagnostické zkoušce odhalí nefunkční vstřikovače, není tato závada příčina, ale důsledek!!!

Je tedy nutné nejdříve opravit čerpadlo, vyčistit celý palivový systém tj. nádrž, palivové trubky, Common Railovou trubici a zkontrolovat vstřikovače. Po těchto úkonech můžete uvažovat o opravě vstřikovačů. Pokud zvolíte opačný způsob opravy je oprava vašich vstřikovačů zbytečná a nákladná.

Co pro vás můžeme udělat my?

Odborně a rychle Vám zjistíme pravou příčinu závady.
Budeme Vás informovat o nutných úkonech opravy a poskytneme vám následnou nejlevnější variantu řešení.
Naši technici Vám vše rádi odborně vysvětlí.
V průběhu opravy je možné nahlédnout do naší provozovny a přesvědčit se o profesionální práci našich mechaniků.

Nedílnou součástí opravovaných dílů jsou protokoly, které dostanete vždy po opravě.

V našem dieselservisu dále provádíme:

  • testování a opravy vstřikovačů
  • testování a opravy čerpadel
  • provádíme rozbor paliva